Jak odpocząć i ciekawie spędzić czas? Zapisz dziecko na półkolonie!

Zastanawiasz się jak zagospodarować swojemu dziecku ferie zimowe? Jeżeli mieszkasz w Olsztynie lub okolicach, to dobrym pomysłem może być zapisanie malucha na półkolonie w Akademii? 

Decydując się na zapisanie dziecka na zajęcia zorganizowane będziesz mógł mieć pewność, że ferie zimowe miną mu na dobrej zabawie, uczeniu się nowych, ciekawych rzeczy oraz poznawaniu rówieśników i spędzaniu z nimi czasu. Zimowiska organizowane w Akademii w Olsztynie, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, czyli takich, które chodzą do szkoły podstawowej. Półkolonie to doskonały sposób na zapewnienie dziecku rozrywki oraz zadbanie o to, żeby dobrze wykorzystało ono przerwę w standardowych zajęciach.

Półkolonie – jak wygląda oferta edukacyjna?

Nie wiesz, na jakie półkolonie zapisać swoje dziecko, żeby przyniosły one twojemu dziecku maksymalną korzyść i zadowolenie? Sprawdź ofertę poszczególnych turnusów, a następnie zapytaj swoją pociechę, które zajęcia wydają jej się najbardziej interesujące.

Oferta półkolonii jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu prawdopodobnie bez problemu znajdziesz zajęcia, które będą odpowiadały zarówno tobie, jak i twojemu dziecku. Na półkoloniach dziecko może uczestniczyć m.in. w zajęciach językowych, artystycznych, sportowych oraz edukacyjnych. Te ostatnie mogą pozwolić twojemu maluchowi na rozwinięcie kompetencji, które przydadzą mu się w szkole. Oferta półkolonii w Olsztynie jest na tyle szeroka, że każde dziecko, niezależnie od zainteresowań, będzie w stanie przeżyć podczas ferii zimowych coś ciekawego.

Różnorodność zajęć i czas na zabawę

Dzieci w wieku 6-12 lat rzadko potrafią przez długi czas skupiać się na jednej czynności lub na jednym temacie. Dlatego tak ważne jest, żeby zapewnić im różnorodne bodźce, które pozwolą na podtrzymywanie ich zainteresowania. Ferie zimowe powinny być czasem, w którym twoje dziecko będzie uczyło się nowych rzeczy, a jednocześnie będzie miało czas na odpoczynek i rozrywkę. Jeżeli masz taką możliwość, to wybierz półkolonie, które będą łączyć zajęcia ruchowe ze stacjonarnymi. Nie może również brakować czasu na zabawy z rówieśnikami.

Podczas półkolonii we wspomnianej już Akademii, dzieci uczą się utrzymywania koncentracji, szybkiego czytania oraz różnych technik pamięciowych, ułatwiających efektywną naukę. Co więcej, maluchy dowiadują się w jaki sposób mogą utrzymywać wysoki poziom motywacji do nauki oraz w jak przyswajać nowe informacje, żeby zapamiętać je na długo. Organizatorzy zajęć zdają sobie sprawę z tego, że dzieci potrzebują przerw, dlatego każdego dnia organizowany jest spacer, połączony z różnego rodzaju ćwiczeniami i zabawami ruchowymi. 

Pozwól swojemu dziecku na podejmowanie decyzji

Zanim zapiszesz dziecko na konkretne półkolonie w Olsztynie, porozmawiaj z nim o jego oczekiwaniach. Dzięki temu pokażesz swojemu maluchowi, że liczysz się z jego zdaniem oraz szanujesz jego potrzeby. Ferie zimowe to doskonały czas na uczenie się nowych rzeczy. Zajęcia artystyczne, sztuczki cyrkowe, robotyka lub programowanie – pozwól dziecku na podjęcie decyzji, związanej z tym, w jakich zajęciach będzie uczestniczyć. Niech te dwa tygodnie, które spędzi na półkoloniach, faktycznie będą dla niego ciekawym czasem i możliwością nauczenia się nowych umiejętności i przyswajania wiedzy. Możesz być zaskoczony, jak wielką radość może sprawiać dziecku nauka!